ISL95710WIU10Z-T
Category:Digital Potentiometer ICs
Description:10 Terminations 3.6V ISL95710 Digital Potentiometers XDCP? Series Up/Down (U/D, INC, CS) 128 Positions
Package / Case
10-TFSOP, 10-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Products Detail
ISL95710WIU10Z-T Overview
A package containing 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118, 3.00mm Width) files contains it.Non-Volatile indicates the beginning of storage for this pentometer.This digital potentiometer contains 1 embedded circuits.To secure the digital analogic, it can be accessed in the Cut Tape (CT) package.To protect the overcurrent of this digital potentiometer, 128 taps are provided.The pentometer consists of 128 positions.As a result, digital potentiometer has been designed to terminate at 10.1 functions are included in this programmable potentiometer for your reference.In The case, the total resistance of the speed potentiometers will be 10000Ohm.The performance of this product is a result of 3.6V.Surface Mount is the recommended mount direction.potentionmeters that can supply ±2.7V~5.5V volts are available.Digital potentiometers have a temperature range of -40°C~85°C.Limiting the flow with 10kOhm is possible.This object belongs to the ISL95710 family.This electronic potentiometer had a maximum supply current of 0.5mA.
ISL95710WIU10Z-T Features
Available in 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118, 3.00mm Width) package
1 Circuits
Mounting Type: Surface Mount
Operate temperature at the range of -40°C~85°C