XA6SLX100-2FGG484Q
Категория:Программируемые логические ИС
Описание:1.2V V FPGAs Automotive, AEC-Q100, Spartan®-6 LX XA Series 484-BBGA 1mm mm 484
Упаковка:-
Статус производства:
Статус наличия:
Спецификация
Series
Automotive, AEC-Q100, Spartan®-6 LX XA
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Terminal Finish
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
Peak Reflow Temperature (Cel)
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
Programmable Logic Type
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Number of Logic Elements/Cells
Детали продукта
XA6SLX100-2FGG484Q Overview
The package that contains this software is called 484-BBGA. A FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY-based FPGA is one of these types. There are 326 I/Os for better data transfer. In order to construct a fundamental building block, 101261 logic elements/cells are required. Part of the Field Programmable Gate Arrays family, this FPGA part is a programmable gate array. FPGA modules can be attached to development boards using a Surface Mount-connector. This device is powered by a 1.14V~1.26V battery. There are many types of FPGAs in the Automotive, AEC-Q100, Spartan®-6 LX XA series, this is one of them. Fpga chips is recommended that the operating temperature be kept wFpga chipshin the range -40°C~125°C TJ while the machine is operating. A device such as this one has 326 outputs built into it. Fpga chips is designed to maximiTraye space efficiency by containing the FPGA model in Tray. In total, it has a total of 484 terminations. As far as the RAM bits are concerned, this device offers you a total of 4939776. If you are looking for related parts, you can use the base part number XA6SLX100 as a starting point. For the program to work properly, the RAM si603kBe of this FPGA module must reach 603kB GB in order to ensure normal operation. In this case, 484 pins are used in the design. 7911 LABs/CLBs are configured on this FPGA. In my opinion, this FPGA could produce fantastic results if mounted in Surface Mount, provided that its specifications are followed. Design engineers can fully take advantage of its flexibility when operating at 1.2V supply voltage. Most of the time, it uses a crystal oscillating at 667MHz to generate the signal. In order to store and transfer data, a total of 126576 registers are used.