XC17V08PC44I
Категория:EPROM
Описание:Surface Mount Tube Configuration Proms for FPGAs 3 (168 Hours) OTP Obsolete XC17V08
Упаковка:-
Статус производства:
Статус наличия:
Спецификация
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Детали продукта
XC17V08PC44I Overview
There is a neat 44-LCC (J-Lead) package that is used in this program.Packaging for the external environment.-40°C~85°C-qualified.With the help of OTP, it can be programmed.A voltage of 3V~3.6V is applied to it in order to power it.Surface Mount is the mounting position of this memory device.Other components related to "XC17V08" can also be found by searching the word.There is a requirement that it is supplied with a voltage of 3.3V.There are different functions associated with 44 terminations.There is a maximum voltage of 3.6V that can be applied to this memory device.FPGA is essential that a minimum voltage of 3V be supplied to the device in order for FPGA to function.The memory chip in question is a CONFIGURATION MEMORY memory chip.The temperature should be kept below 225 in reflow soldering.A 44 pin is included in it.Through PARALLEL/SERIAL-processing, data is transmitted from this memory to the CPU.For the memory chip to operate, it requires a voltage not exceeding 0.1mA.There is a set of 44 pins included with the part.When it comes to speed, this is a memory IC that can work at a frequency of 20MHz, which is very fast.As far as memory I/O is concerned, it is configured as COMMON.Before using the part in a circuit, it is recommended that the user apply 3.3V before the part is used in order to ensure that it runs safely and reliably in the circuit.
XC17V08PC44I Features
Operating temperature: -40°C~85°C.